Studenckie Koło Naukowe "Promocja Zdrowia"

Studenckie Koło Naukowe „PROMOCJA ZDROWIA” PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej powstało z inicjatywy Studentów Kierunku  Fizjoterapia, ale jest propozycją dla wszystkich studiujących w Naszej Uczelni. Koło Naukowe jest organizacją studencką, która stwarza niepowtarzalną okazję do rozwijania zainteresowań tematem ZDROWIA, nabywania nowych, ciekawych i nieograniczonych doświadczeń w tym obszarze. Do współpracy zapraszamy osoby odczuwające potrzebę troski i dbałości o zdrowie własne i innych (osób zdrowych, zagrożonych chorobą, chorych, z niepełnosprawnością i osób starszych). Studenci będą mieli możliwość uczestniczenia w wielu wydarzeniach; spotkaniach, wykładach i konferencjach naukowych. Różnorodność przedsięwzięć w istotny sposób może przyczynić się  do rozwoju własnych kompetencji z uwzględnieniem empatii i kreatywności.

 

Głównymi celami działalności Koła „PROMOCJA ZDROWIA” są:

  • pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie kultury zdrowotnej, kultury fizycznej i kultury medycznej z uwzględnieniem: zdrowia publicznego, edukacji zdrowotnej, profilaktyki (fizjoprofilaktyki), polityki zdrowotnej i nauk pokrewnych,
  • planowanie i organizowanie wyjazdów promocyjnych, edukacyjnych i naukowych,
  • realizacja samokształcenia studentów w zakresie: zdrowia publicznego, edukacji zdrowotnej, profilaktyki – fizjoprofilaktyki, programów zdrowotnych,
  • umożliwianie opracowywania, prezentowania i publikowania wyników prac badawczych studentów,
  • organizowanie spotkań, wykładów, programów zdrowotnych i programów wspomagających dzieci z chorobami przewlekłymi i ich rodziców,
  • wzbogacanie kompetencji zdrowotnych Członków Koła.


Opiekun SKN „Promocja Zdrowia”
dr Kamil Zaworski
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

   Z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego ,,PROMOCJA ZDROWIA” dnia 14.12.2021 r. o godzinie 18:00 na platformie Teams został przeprowadzony wykład otwarty na temat celów i zadań fundacji DKMS. Prelegentki - Lina Kuchynska i Patrycja Potocka przekazały informacje dotyczące dawstwa szpiku i procedur stosowanych przez Fundację. Studenci oraz pracownicy uczelni mieli okazję rozwiać swoje wątpliwości i uzupełnić wiedzę w zakresie metod oddania krwiotwórczych komórek macierzystych oraz szpiku. Dodatkowo osoby już zarejestrowane jako dawcy podzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z całą procedurą.

Więcej…

       W dniach 1 i 2 grudnia na terenie Uczelni została przeprowadzona zbiórka darów dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Komarnie przez członków Studenckiego Koła Naukowego „Promocja Zdrowia” działającego przy Zakładzie Fizjoterapii Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Więcej…

W sobotę 04.12.2021 r. przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego "Promocja Zdrowia” działającego przy Zakładzie Fizjoterapii Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej wraz z Klubem Biegacza Biała Biega przeprowadzili akcję "Bieg z Mikołajem”.

Więcej…

Zbiórka dla schroniska „Azyl” w Białej Podlaskiej

16 i 18 listopada 2021 r.

    Po raz kolejny z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego „PROMOCJA ZDROWIA” została zorganizowana zbiórka karmy, koców, garnków, misek, zabawek oraz innych niezbędnych rzeczy dla zwierzaków ze schroniska „Azyl” w Białej Podlaskiej.

Więcej…

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na zebranie Koła Naukowego "Promocja Zdrowia", które odbędzie się 05.10.2021 r. w sali 4H (hala sportowa) o godzinie 17.00.
Będzie to pierwsze spotkanie w roku akademickim 2021/2022, dlatego szczególnie mile widziane będą osoby pragnące dołączyć do naszego Koła.
Do współpracy zapraszamy studentki i studentów odczuwających potrzebę troski i dbałości o zdrowie własne i innych. Członkowie Koła mają możliwość włączenia się w organizację różnych wydarzeń (np. akcje charytatywne) są współorganizatorami wykładów otwartych, uczestniczą również w konferencjach naukowych.
Różnorodność przedsięwzięć w istotny sposób może przyczynić się do rozwoju własnych kompetencji z uwzględnieniem empatii i kreatywności.

Zapraszamy!
Opiekun i Członkowie SKN "Promocja Zdrowia"
   Na długo zapamiętam dzień 25 maja tego roku, ponieważ po raz pierwszy w swoim życiu wystąpiłam w roli wykładowcy – edukatora zdrowia. Prowadzenie wykładu pt. „Oddech: dowiedz się więcej, wspomagaj, ćwicz, zapobiegaj zagrożeniom” było dla mnie niezwykle ważnym i ekscytującym przeżyciem, ponieważ uczestniczyli w nim dość licznie, zarówno Studenci jak i Nauczyciele akademiccy. Może będzie to zaskoczeniem dla Czytelników, ale muszę przyznać, że do wykładu przygotowywałam się prawie 3 miesiące. A początek był związany z zajęciami z dydaktyki fizjoterapii, gdzie wpadłam na pomysł przygotowania prezentacji w ramach pracy własnej.

Więcej…

     W dniach 27-29.05.2021 odbył się XXII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Uczestnikiem tego wydarzenia był Artur Lański – student drugiego roku jednolitych studiów magisterskich kierunku fizjoterapia.

Więcej…

Strona 1 z 2

pierwsza
poprzednia
1